Concerten 2014


 27 april 2014 

Optreden (zang en act) van het mannenkoor Katakloemp 

met Stef van den Eijnden, Henri Overduin en Guy Sonnen

Zij zingen achter elkaar drie sets van 15 minuten:

1. Ruwe Bolster Blanke Pit naar Johnny van Doorn

2. Amore met meerdere dichters

3. Katata, een compositie rond Dada teksten

 

04 mei 2014 

programma

1. Joh.Seb.Bach (1685-1750)

    3 delen uit de Cello Suite no 1 in G

    Prélude - Allemande - Sarabande

2. Teppo Hauta Aho (1941, Finland) 

    Kadenza coor Contrabas (1978)

3. Gioacchino Rossini (1792-1868)

    duo Cello & Contrabas in D (1824)

uitvoerenden

Bas Vliegenthart - contrabas

Sam Stepherd - cello

 

11 mei 2014 

Eigen Jazz - composities van

Eran Har Even - gitaar 

Sanne Huijbregts - Jazz-zang 

 

18 mei 2014 

programma

1. Leonard Bernstein (1918-1990)

    Variations on an octatonic scale (1989)

2. Phyllis Tate (1911-1987)

    Sonata for Clarinet and Cello (1949)

uitvoerenden 

Maarten Boasson - cello

Monique Gruppen - klarinet 

 

25 mei 2014 

programma

1. Ludwig von Beethoven (1770-1827)

    Duo voor Klarinet en Bas nr. 1 in C

    Allegro Commodo - Larghetto 

    Sostenuto - Allegretto

2. Francis Poulenc (1899-1963)

    Sonate voor Klarinet en Bas 

    Allegro - Romance - Finale

3. Francois René Gebauer (1773-1845)

    Duo voor Klarinet en Bas Nr.1 opus 8

    Allegro - Rondo

uitvoerenden

Andrea Alvarez Martinez - klarinet

Banri Hoshi - bas

 

01 juni 

programma

1. Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

    Duo in G voor viool en Altviool

    Allegro - Adagio - Rondo Allegro

2. Bohuslaw Jan Martinu (1890-1959)

    Drie madrigalen

uitvoerenden

Ruña ‘t Hart - viool

Elisa Karen - altviool

 

08 juni 

programma

Zoltán Kodály (1882-1967)

Duo voor viool en cello, Op. 7 

I. Allegro serioso, non troppo

II. Adagio

III. Maestoso e largamente, ma non troppo lento – Presto

uitvoerenden

Mariana Hutchinson – viool en 

Willemijn Knõdler – cello

 

15 juni 

programma

1. solozang

    het Pater Noster van Emst Krenek (1900–1991)

2. viool – solospel

    de Ballade van Ysaye

3. duetten uit de Renaissance

    Orlando di Lasso (1532–1594)

    Gilles Binchois (1400–1460)

    Caspar Othmayer (1456–1546)

4. zang en viool

    het Ave Maria van Zoltán Kodály (1882-1967)

uitvoerenden

Bert ‘t Hart – zang en 

Runa ‘t Hart – viool

 

22 juni 

programma

The music of Kenny Dorham (1924–1972)

uitvoerenden

Gidon Nunes Vaz – trompet en

Ties Laarakker – contrabass

 

29 juni 

programma

1. G.B. Cervetto (1686–1787)

    Duo Op. 5 No. 1 Allegro en Aria andantino

2. J.G. Albrechtsberger (1736–1809)

    Duo in C Adagio Fuga en Allegro moderato

3. Joseph Haydn (1732 – 1809)

    Duo in D Adagio en Allegro 

Uitvoerenden

Elise van der Wel – barokviool en 

Anne–Linde Visser – barokcello

 

06 juli 

programma

Los Sentiementos de Flamenco

uitvoerenden

Jef Heijne – gitaar

Pablo Martinez Hermandez en

Mathide Brugman – dans

 

13 juli 

programma

1. Barry Cockroft (1972, Australia)

    Kuku

2. Johann Sebastian Bach (1685–1750)

    Allemande 

3. Rudie Wiedoeft (1893–1940)

    Valse Vanite

4. Paul Bonneau (1918–1995)

    Caprice en Forme de Valse

5. Pedro Iturralde (1929 Falces, Navarra)

    Pequena Czarda

uitvoerende solist 

Chris van der Weij – saxofoon

 

20 juli 

programma

1. Luigi Boccherini (1743–1805)

    Duo voor viool en cello –3 delen

2. Ludwig von Beethoven (1770–1827) 

    2e duo voor viool en cello –2e en 3e deel

3. Wolfgang Amadeus Mozart (1758–1791)

    Duo in Bes voor viool en cello 1e deel

4. Carlo Alfredo Piatti (1822–1901)

    Caprice voor cello solo

5. Rebecca Helferich Clark (1886–1979)

    Duo voor viool en cello –2 delen 

uitvoerenden

Runa ‘t Hart – viool en

Emma Kroon – cello

 

27 juli 

1. Johann Sebastian Bach (1685–1750)

    uit de Tweestemmige Inventionen

    de nrs. 1, 6, 8, 9, en 13

2. Paul Hindemith (1895–1963)

    Konzertstück für 2 Altsaxophonen

    Lebhaft – Mässig Langsam – Lebhaft

3. Guillaume de Machaut (1300–1377) 

    de volgende drie Ballades

    – Doulz amis, oy mon compleint 

    – Je ne cuit pas

    – De petit po, de nient volente

4. Francis Poulenc (1899–1963)

    Sonate voor 2 klarinetten (1918)

    Presto – Andate – Vif 

uitvoerenden

Annelies Vrieswijk – saxofoon

Diederik Ornée – klarinet

 

03 augustus

Het duo EVENSANNE speelt eigen (jazz) bewerkingen

Eran Har Even (gitaar) begeleidt 

Sanne Huijbregts (zang)

 

10 augustus 

programma

1. Astor Piazzolla (1921–1992)

    The four seasons of Buenos Aires

2. Wolfgang A. Mozart (1756–1791)

    Aria's uit de opera Cosi fan tutte 

3. Nilson Vieira

    Genuinamente Brasileira 

uitvoerenden

Leden van het Canja–ensemble

Valerie Colen – hobo en 

Tom Wolfs – klarinet

Joe Qiu – fagot

 

17 augustus 

om 15.00 uur en om 16.00 uur

programma

1. Sergej Prokofiev (1891–1953)

    Duo voor 2 violen Opus 56 in C

2. Antonin Dvorák

    Terzetto , trio opus 74 in C

uitvoerenden

Runa ‘t Hart – viool,

Shin Sihan – viool en 

Robin van Gameren – altviool

 

24 augustus 

om 15.00 uur en om 16.00 uur

programma 

Jean Zewalt Triemer (±1700–1762-Amsterdam)

Sonate voor cello en basso continuo

in C op.1 no 1

I Largo

II Allegro

III Cantabile

IV Tempo di Gavotta

V Giga Allegro

Luigi Boccherini (1743–1805)

Sonate voor cello en basso continuo

in C nr. G.17

I Allegro

II Largo assai

III Rondo Allegro

Zoltán Kodály (1882–1967)

Sonate voor cello solo in b opus 4 

I Allegro maestoso ma appassionato

uitvoerenden

Kalle de Bie – cello en 

Emma Kroon – cello

 

31 augustus 

programma

1. Pedro Itturalde (1929–Spanje)

    Suite Hellénique

2. Darius Milhaud (1892–1974)

    Brazileira

3. Modest Mussorgsky (1839–1881)

    Il vecchio castello

4. Maurice Whitney (1909–1984)

    Rumba

5. Ad Wammes (1953–Nederland)

    Faith, part 1: Argument

6. Vittorio Monti (1868–1922)

    Csardas

uitvoerenden

Het ‘SaxYOn’ –duo, bestaande uit

Marijke Schroër – saxofoons en

Ellen Zijm – accordeon

 

07 september

programma

1. Gyorgy –Chernienko (1957 –)

    Kosary

2. Mark Ford (1858 –)

    Stubernis (1995)

3. Mathias Reumert (1880 –)

    Fabricco (2011)

4. Manfred Manke (1954 –)

    Ein kleine Tischmusik (1991)

uitvoerenden

Slagwerkensemble On–Time bestaande uit 

Natalia Alvarez–Arenas, Engel Thibault en 

Robert van den Bosch

 

14 september

programma

Katakloemp II

1. Amore

    gezongen poëzie over de Liefde.

    op teksten van John ‘O Mill via Cees Buddingh

    naar ‘Death in Venice’ en terug naar Jan Hanlo

2. Katata

    een DADA-compilatie.

    op teksten van Anthony Kok, Theo van Doesburg,

    Alfred Jarry, Kurt Schwitters, Hugo Ball en

    Paul van Ostayen

uitvoerenden

het acapella koor voor 3 heren

Stef van den Eijnden

Henri Overduin en

Guy Sonnen

 


Lees meer over ons.


Wil je meer weten over onze activiteiten, aarzel niet en neem contact met ons op!

Stichting Fiddler-on-the-roof     Spiegelgracht 32-1     Amsterdam     info@fiddlerontheroof.nl